ravit 03.09.2017
Olisi siis aika järjestää tallillamme ensimmäiset vrer-alaiset ravit. Kilpailupäiväksi on valittu 03.09.2017 ja viimeinen ilmoittautumispäivä olisi 03.09.2017 klo 12 (Viimeistä ilmoittautumispäivää siirretty, koska ravit ilmestyivät kalenteriin niin myöhään). Ravit järjestää Taivalpaasi ja vastuuhenkilön virkaa pitää Ida VRL-14407. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
Näin ensikertalaisena ravien järjestäjänä ottaisin mielelläni kehittävää palautetta, kiitos!
Näin ensikertalaisena ravien järjestäjänä ottaisin mielelläni kehittävää palautetta, kiitos!
- Osallistujia otetaan vasta, kun kilpailut löytyvät VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdeltä omistajalta rajattomasti hevosia / lähtö
- Tasoitusajoon otetaan mukaan 16 valjakkoa, ryhmäajoon 12 valjakkoa. Lähdöt jaetaan ryhmiin tarvittaessa.
- Ikärajat lämminverisillä 2-12v, kylmäverisillä 3-15v, poneilla 3-18v
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset ja ponit starttaavat omissa lähdöissään.
- Ohjastaja voi ohjastaa vain yhtä hevosta per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja, ohjastajaa ei tarvitse myöskään merkata
- Seura ei ole pakollinen
- Hevosen tulee olla suorittanut koelähdön ennen kuin se ilmoitetaan starttiin, ponit eivät tarvitse koelähtöä
- Jos lähdössä on osallistujia vain 1-3, se juostaan rutiinina ja palkintorahat puolitetaan
Osallistuminen sähköpostiin taivalpaasi(at)gmail.com otsikolla VRER1
Muodossa:
Lähtö nro [rv] ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys -- (ei tageja)
Esim.
Lähtö 1
8v r Polle / Ida (TaiRa) 1.09,6a --
Muodossa:
Lähtö nro [rv] ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys -- (ei tageja)
Esim.
Lähtö 1
8v r Polle / Ida (TaiRa) 1.09,6a --
Lähdöt
Lähtö 1 - Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin, P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Lähtö 2 - Tasoitusajo 1100m, B-ponit, avoin, P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset, P: 800ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 4 - Tasoitusajo 2100m, 20,0 aikaiset ja hitaammat lämminveriset, P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 5 - Tasoitusajo 2100m, 17,0-19,9 aikaiset lämminveriset, P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 6 - Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,9 aikaiset lämminveriset, P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 7 - Tasoitusajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset, P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Lähtö 8 -Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset, P: 800ve - 500ve - 250ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 9 -Tasoitusajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 10 - Tasoitusajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset, P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 11 - Tasoitusajo 2100m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset, P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 12 - Tasoitusajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Lähtö 1 - Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin, P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Lähtö 2 - Tasoitusajo 1100m, B-ponit, avoin, P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset, P: 800ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 4 - Tasoitusajo 2100m, 20,0 aikaiset ja hitaammat lämminveriset, P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 5 - Tasoitusajo 2100m, 17,0-19,9 aikaiset lämminveriset, P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 6 - Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,9 aikaiset lämminveriset, P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 7 - Tasoitusajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset, P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Lähtö 8 -Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset, P: 800ve - 500ve - 250ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 9 -Tasoitusajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 10 - Tasoitusajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset, P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 11 - Tasoitusajo 2100m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset, P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Lähtö 12 - Tasoitusajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Osallistujat
Tulokset tulevat osallistujien päälle.
Lähtö 1 - Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Ryhmä 3
Lähtö 2 - Tasoitusajo 1100m, B-ponit, avoin
P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Ryhmä 1
1. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 2.02,6 – 1.58,3ly
2. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 2.02,4aly – 1.59,1ly x
3. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 2.01,2aly – 1.59,5ly
4. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a – 2.01,4ly x
5. 9v t Toy’s Duva / (SnRa) 50,4a – 2.01,6ly
6. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a – 2.04,3ly
7. 11v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 – 2.04,5ly
8. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 2.05,2ly xx
9. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.05,5a –2.10,5ly xx
14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 – hll
6v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 2.01,9aly – hll
Ryhmä 2
1. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.18,6a – 2.25,3ly
2. 4v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.19,4aly – 2.25,3ly x
3. 4v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 2.16,4aly – 2.25,4ly
4. 4v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.18,3aly – 2.26,3ly
5. 4v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.20,2aly – 2.26,6ly
6. 3v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.18,3aly xx – 2.27,2ly xx
7. 4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 – 2.29,4ly x
8. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 – 2.30,2
9. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 – 2.30,5 x
10. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 – 2.30,6 xx
3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly – hll
3v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.19,5aly –hll
4v o Tomtebos / Ida 2.19,2aly – hml
3v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.19,5aly – hpl
Ryhmä 3
Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Lähtö 4 - Tasoitusajo 2100m, 20,0 aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Ajettu rutiinina, palkintorahat puolitetaan.
Lähtö 5 - Tasoitusajo 2100m, 17,0-19,9 aikaiset lämminveriset
P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
1. 4v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 17,1ly – 16,7ke
2. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 17,1 – 16,8ke
3. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,3aly – 17,1ke
4. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a – 18,0ke
5. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a – 18,1ke x
Lähtö 6 - Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,9 aikaiset lämminveriset
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
1. 4v o Radisláv Duán / Henna U. (DS) 15,4aly – 14,8ke
2. 4v t Sunzoray Duán / Aave (DS) 15,3aly – 14,9ke x
3. 4v o Russian Roulette / Sara 15,3ake – 15,1ke
4. 4v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 15,3ke – 15,3ke
5. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 15,4ke – 15,5ke x
6. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 15,3aly – 16,6ke
7. 4v o Golden Spring Boy / Eero (Team Lily) 01.15,5ke – 17,0ke
8. 4v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 15,1aly – 17,4ke xx
4v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.15,2ke – hll
4v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 15,2ke -- hpl
Ryhmä 2
Ryhmä 3
Lähtö 7 - Tasoitusajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Ryhmä 1
1. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 – 14,1ke
2. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a – 14,2ke
3. 8v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 12,9a – 14,5ke
4. 9v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a – 14,5ke
5. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a – 14,6ke
6. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 15,4ke
7. 7v o Ghislain / Riina (DS) 13,1aly – 15,7ke
8. 7v o Térence / Jorma (DS) 13,1aly – 16,1ke x
9. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 13,3aly – 16,2ke
10. 10v t Cream Coffee / (SnRa) 13,2a –16,2ke x
11. 8v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a – 16,4ke x
12. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly – 17,4ke xx
Ryhmä 2
Lähtö 8 -Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 800ve - 500ve - 250ve - 200ve (-150ve)
3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke – hll
3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 – hll
3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke – hll
3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 – hpl
Lähtö 9 -Tasoitusajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Lähtö 10 - Tasoitusajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Lähtö 11 - Tasoitusajo 2100m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Lähtö 12 - Tasoitusajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Ryhmä 1
Ryhmä 2
Ryhmä 3
Onnea voittaneille ja sijoittuneille!
Tulokset tulevat osallistujien päälle.
Lähtö 1 - Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin
P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Ryhmä 1
- 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.58,1a – 2.56,4ly
- 5v o Hampus Duán / Henna H. (DS) 2.54,7ly – 2.56,5ly
- 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 3.04,5 – 2.58,7ly x
- 6v t Vappupallo / Sara 2.58,5a – 2.58,8ly
- 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) 2.50,2 – 3.03,9ly xx
- 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 3.08,2 – 3.10,9ly
- 3v o Ginger Estate / (KaRa) 02.57,3aly – 3.13,9ly
- 17v o Y U No 5594 / Tiia (KGR) 02.59,4ly – 3.14,4ly x
- 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 – 3.14,5ly
- 3v t Carambola IV / (KaRa) 02.58,5aly – 3.15,4ly xx
- 3v o Little Big Boy / (KaRa) 02.57,5aly – 3.15,5ly xx
3v t Ginger Estate / (KaRa) 02.57,2aly – hll
13v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.51,3 – hpl
4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.17,5a – hpl
Ryhmä 2
- 7v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.39,0aly – 2.44,1ly
- 7v o Pleasentville / Ville (DS) 2.38,5aly – 2.44,2ly x
- 5v o Amonalvin Duán / Ralla (DS) 2.47,3aly – 2.45,4ly
- 7v t Daga Ida / Noora (DS) 2.35,3aly – 2.46,3ly x
- 12v t Magic Ghoost AD / Minna E. (DS) 2.42,4aly – 2.46.5ly xx
- 6v o Sverker Pål / Ilkka (DS) 2.47,8ly – 2.47,4ly
- 5v o Ignorant Duán / Romeo (DS) 2.49,1ly – 2.48,4ly
- 5v t Amalia Duán / Hippi (DS) 2.49,8aly – 2.52,4ly
- 5v o Allan Duán / Hilma K. (DS) 2.50,3ly – 2.55,3ly xx
5v o Sailin' Light / (SnRa) 2.46,4 -- hll
5v t Desideria Duán / Fredrik (DS) 2.48,5aly – hll
Ryhmä 3
- 6v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.33,6aly – 2.32,4ly
- 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.25,8aly – 2.33,4ly x
- 7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.36,2a – 2.35,0ly
- 8v t Toy’s Peggy / (SnRa) 2.22,1a – 2.37,8ly xx
- 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 – 2.40,0ly
- 18v t A.D. Beauty Ain't Easy / Jannica (APR) 2.19,6 – 2.43,7ly xx
- 8v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a – 2.44,0ly xx
- 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 – 2.45,3ly x
10v o Toy’s Hemming / (SnRa) 2.21,1a – hll
9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a -- hll
6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.34,4a – hpl
7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- hml
Lähtö 2 - Tasoitusajo 1100m, B-ponit, avoin
P: 120ve - 90ve - 60ve - 30ve (- 15ve)
Ryhmä 1
1. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 2.02,6 – 1.58,3ly
2. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 2.02,4aly – 1.59,1ly x
3. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 2.01,2aly – 1.59,5ly
4. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a – 2.01,4ly x
5. 9v t Toy’s Duva / (SnRa) 50,4a – 2.01,6ly
6. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a – 2.04,3ly
7. 11v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.04,2 – 2.04,5ly
8. 14v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 – 2.05,2ly xx
9. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.05,5a –2.10,5ly xx
14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 – hll
6v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 2.01,9aly – hll
Ryhmä 2
1. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.18,6a – 2.25,3ly
2. 4v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.19,4aly – 2.25,3ly x
3. 4v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 2.16,4aly – 2.25,4ly
4. 4v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.18,3aly – 2.26,3ly
5. 4v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.20,2aly – 2.26,6ly
6. 3v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.18,3aly xx – 2.27,2ly xx
7. 4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 – 2.29,4ly x
8. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 – 2.30,2
9. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 – 2.30,5 x
10. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 – 2.30,6 xx
3v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.19,2aly – hll
3v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.19,5aly –hll
4v o Tomtebos / Ida 2.19,2aly – hml
3v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.19,5aly – hpl
Ryhmä 3
- 7v o Tyr B / Sari (DS) 2.07,2aly – 2.07,1ly
- 10v o Sugar Sorrow AD / Janina (DS) 2.17,9ly – 2.12,3ly
- 5v o William Duán / Aimo (DS) 2.13,4aly – 2.12,9ly
- 6v t Tryggve Elsa / Susanna (DS) 2.09,9aly – 2.13,4ly x
- 5v t Malena NRL / Malin (DS) 2.12,2aly – 2.13,6ly x
- 6v o Frideborg II / Börje (DS) 2.08,2aly – 2.13,8ly
- 6v o Håkan Tor / Sergei (DS) 2.10,8aly – 2.16,3ly
- 6v t Sindicate RC / Seppo (DS) 2.10,5aly – 2.18,9ly
- 18v t KW April / Apri (Adina) 2.21,3 – 2.19,2ly
- 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.17,3a – 2.20,0ly
- 8v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 2.03,5 – 2.20,5ly
- 6v t Abbervail / Mirkka (DS) 2.10,3aly – 2.21,3ly
5v t Karianne Duán / Bert (DS) 2.15,3aly -- hll
18v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 – hll
Lähtö 3 - Tasoitusajo 1609m, 2-vuotiaat lämminveriset
P: 800ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
- 2v t Sándrine / Vilma K. (DS) 18,1aly – 18,0ly
- 2v o Know No Better / (KaRa) 19,3ly – 18,6ly
- 2v t No Regrets / (KaRa) 19,2aly – 18,8ly
- 2v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 26,6aly – 19,9ly x
- 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 24,4 – 19,9ly
- 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 23,6 – 20,1ly x
- 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 22,4 – 20,5ly
- 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,1a – 21,0ly
- 2v t Ghostpride Pomp / Nerita (WyRa) 23,1ke – 21,1ly
- 2v t Cassandra Snilli / (SnRa) 21,5a – 22,3ly xx
2v t Ivonne Snilli / (SnRa) 22,2a – hll
Lähtö 4 - Tasoitusajo 2100m, 20,0 aikaiset ja hitaammat lämminveriset
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Ajettu rutiinina, palkintorahat puolitetaan.
- 3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 – 21,1ke (500v€)
Lähtö 5 - Tasoitusajo 2100m, 17,0-19,9 aikaiset lämminveriset
P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
1. 4v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 17,1ly – 16,7ke
2. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 17,1 – 16,8ke
3. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,3aly – 17,1ke
4. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a – 18,0ke
5. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a – 18,1ke x
Lähtö 6 - Tasoitusajo 2100m, 14,0-16,9 aikaiset lämminveriset
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
1. 4v o Radisláv Duán / Henna U. (DS) 15,4aly – 14,8ke
2. 4v t Sunzoray Duán / Aave (DS) 15,3aly – 14,9ke x
3. 4v o Russian Roulette / Sara 15,3ake – 15,1ke
4. 4v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 15,3ke – 15,3ke
5. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 15,4ke – 15,5ke x
6. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 15,3aly – 16,6ke
7. 4v o Golden Spring Boy / Eero (Team Lily) 01.15,5ke – 17,0ke
8. 4v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 15,1aly – 17,4ke xx
4v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.15,2ke – hll
4v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 15,2ke -- hpl
Ryhmä 2
- 4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 16,3aly – 16,2ke
- 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a – 16,6ke
- 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a – 16,9ke
- 3v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 15,4aly – 17,2ke
- 3v o Akawain Duán / Billie (DS) 16,6aly – 18,7ke
3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,6a – hml
Ryhmä 3
- 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a – 16,4ke
- 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) 14,2aly – 16,4ke
- 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a – 17,3ke x
- 5v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a – 17,6ke
- 4v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) 14,5ake – 17,7ke
- 4v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 14,1aly – 17,7ke
- 5v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 15,2a –18,9ke x
- 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 14,4 – 19,3ke xx
- 4v o Lancelot Snilli / (SnRa) 14,3a – 20,6ke
- 5v o Quousic RAT / Piia (DS) 14,4aly – 20,2ke xx
Lähtö 7 - Tasoitusajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset
P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Ryhmä 1
1. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 – 14,1ke
2. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a – 14,2ke
3. 8v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 12,9a – 14,5ke
4. 9v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a – 14,5ke
5. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a – 14,6ke
6. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 15,4ke
7. 7v o Ghislain / Riina (DS) 13,1aly – 15,7ke
8. 7v o Térence / Jorma (DS) 13,1aly – 16,1ke x
9. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 13,3aly – 16,2ke
10. 10v t Cream Coffee / (SnRa) 13,2a –16,2ke x
11. 8v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a – 16,4ke x
12. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly – 17,4ke xx
Ryhmä 2
- 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a – 13,5ke
- 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a – 13,5ke
- 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a – 13,6ke
- 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,5a -- 13,7ke
- 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a – 13,9ke
- 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,4a – 14,3ke x
- 12v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 12,2a – 14,9ke
- 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a – 15,2ke x
- 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a – 15,7ke
- 6v o Ubiquitous / Helena (DS) 12,6aly –16,3ke x
- 5v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,6aly – 16,3 xx
6v t Anziyan / Gustav (DS) 12,8aly -- hpl
Lähtö 8 -Tasoitusajo 1609m, 3-vuotiaat kylmäveriset
P: 800ve - 500ve - 250ve - 200ve (-150ve)
- 3v t Snillin Topaasi / (SnRa) 39,2 – 38,3ly
- 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a – 39,6ly
- 3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.38,8ke – 39,7ly
- 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke – 39,8ly x
- 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke – 40,0ly
- 3v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 35,1ke – 40,2ly xx
- 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.37,0ke – 40,4ly x
- 3v t Saltan Tuikea / (SnRa) 38,4 – 40,5ly x
- 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a – 41,3
3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke – hll
3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 – hll
3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke – hll
3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 – hpl
Lähtö 9 -Tasoitusajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat kylmäveriset
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve (-150ve)
Ryhmä 1
- 4v o Sotilasmuurahainen / Sara 1.35,6a – 29,9ke
- 4v o Ukkometso / Alaska (Ruuti) 01.34,1ake – 30,3ke
- 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly – 30,5ke
- 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 35,3a – 30,9ke
- 7v t Tupla-Tahti / Anton 1.35,4a – 32,3ke
- 4v t Duanin Ryövärintytär / Kari G. (DS) 30,2aly – 33,6ke x
- 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 33,2a – 33,7ke x
- 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,5a – 33,9ke
- 8v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake – 34,3ke xx
9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api --hll
Ryhmä 2
- 4v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 30,5aly – 29,8ke
- 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 33,1aly – 30,2ke
- 6v o Taivaan Myrskyvaroitus / Minttu 1.35,1a – 32,4ke
- 5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly – 33,8ke x
- 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 31,1ly – 34,0ke
- 4v t Valheenpaljastaja / 1.33,2a – 34,3ke xx
- 8v o Viekas Kettu / Perho 1.34,1 – 34,4ke x
- 4v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (KGR) 39,9ke – 35,6ke
4v t Adinan Kreivitr / Jannica (APR) 46,0 hml
5v o Tiedonjano / 1.35,1 -- hll
Lähtö 10 - Tasoitusajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset kylmäveriset
P: 1500ve - 750ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
- 5v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a – 26,9ke
- 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,6a – 27,4ke
- 5v o O.R Varjotaikuri / Sara 1.29,3 – 27,9ke
- 5v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a – 28,2ke
- 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,4a – 28,3ke x
- 5v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 27,5aly – 29,5ke
- 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly – 29,7ke
- 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,7aly – 30,2ke
- 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 27,2ke – 30,6ke x
- 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke – 30,9ke
- 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly – 31,4ke x
5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 27,2aly – hll
5v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 28,7aly -- hll
Ryhmä 2
- 4v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly – 30,0ke
- 4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly – 30,2ke
- 4v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.28,9aly – 31,4ke
- 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake – 31,6ke x
- 4v o Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.28,1aly – 31,8ke
- 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake – 32,2ke
- 4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a – 34,1ke x
- 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a – 34,5ke
- 4v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.29,3aly – 35,4ke
- 4v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 29,3ake – 36,5ke
4v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly – hll
4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 29,1a – hll
Lähtö 11 - Tasoitusajo 2100m, 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 300ve (-150ve)
Ryhmä 1
- 5v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.25,8aly – 26,3ke
- 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 26,0a – 26,4ke
- 5v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 26,3ake – 26,9ke
- 5v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a – 27,2ke
- 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake – 27,4ke x
- 5v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,9a – 27,6ke
- 4v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly –28,9ke x
- 5v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.25,7aly – 29,2ke
- 5v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly – 29,5ke
- 5v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.25,5aly – 29,8ke x
- 5v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake – 30,1ke x
- 5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly – 30,4ke x
5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly – hll
5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake – hpl
4v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake – hpl
Ryhmä 2
- 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly –24,9ke
- 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,3a – 25,2ke
- 8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,3ly --- 25,5ke
- 6v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a – 25,6ke
- 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly – 26,3ke
- 6v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a – 26,5ke
- 6v t Snillin Havina / (SnRa) 26,2a – 27,4ke x
- 7v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 26,0aly – 27,9ke
- 6v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a – 28,1ke
- 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 26,2aly – 28,3ke x
- 7v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 26,2aly – 29,7ke xx
10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly hll
6v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a – hml
6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly – hml
Lähtö 12 - Tasoitusajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
P: 3000ve - 1500ve - 750ve - 500ve (-200ve)
Ryhmä 1
- 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke –23,8ke
- 9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke – 24,3ke
- 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 – 24,5ke
- 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,9aly – 25,1ke
- 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 25,3ke
- 7v t Ragnarök / (SnRa) 24,0a -- 25,5ke
- 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a -- 25,6ke x
- 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly – 25,8ke x
- 9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly – 25,9ke
- 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,9aly – 26,3ke x
- 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 23,1aly – 26,5ke xx
Ryhmä 2
- 7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,1aly – 24,0ke
- 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,9aly – 25,7ke
- 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 – 25,9ke
- 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a – 26,1ke
- 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke – 26,4ke
- 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly – 26,6ke
- 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly – 27,0ke
- 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a – 27,4ke
- 7v t Snillin Joperiina / (SnRa) 23,1 – 27,5ke
11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a – hml
8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 23,5aly – hll
7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 – hpl
Ryhmä 3
- 8v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.24,4ke – 24,1ke
- 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.24,5ke – 24,2ke
- 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a – 24,7ke
- 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.24,4aly – 25,0ke
- 14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 – 25,6ke
- 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 22,0aly – 25,6ke
- 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a – 26,2ke
- 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,7 – 26,5ke
- 5v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly – 27,4ke
- 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,8aly –27,8ke
- 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a –27,9ke
9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- hll
Onnea voittaneille ja sijoittuneille!
Virtuaalitalli / Mitään ei tapahdu oikeasti